Hudební obor v základním uměleckém vzdělávání umožňuje žákům prostřednictvím soustavné aktivní a poučené interpretace, popřípadě vlastní tvorby a prostřednictvím osvojení si základních a nezbytných vědomostí získaných z oblasti hudební teorie, využívat hudbu jako prostředku vzájemné komunikace i osobního uměleckého sdělení. Výuka v hudebním oboru probíhá pod vedením profesionálních pedagogů plně kvalifikovaných pro daný nástroj. ZUŠ nabízí půjčování hudebních nástrojů. Žáci se mohou uplatnit vedle komorní hudby, souborové hry, pěveckých sborů i v moderních kapelách školy. Součástí vzdělávání jsou pravidelná vystoupení v rámci cyklů veřejných či interních koncertů naší ZUŠ, popřípadě interních přehrávek jednotlivých tříd nebo oddělení. Žáci mohou být připravováni na celostátní interpretační soutěže a vysíláni na hudební festivaly.
Klavír nebo digitální piano má v naší škole největší zastoupení. Mladí klavíristé si u nás opravdu užijí. Vedle studování a provádění atraktivní klavírní literatury jsou rovněž systematicky vedeni k hudební improvizaci. Jednoho dne Vás nejspíš překvapí, až bez jakéhokoliv notového zápisu zahrají vaší oblíbenou melodii. Klavíristé většinou nenacházejí v běžných orchestrech uplatnění, ale naše škola ví, jak je zapojit do společného muzicírování. A tak vedle hojně užívané čtyřruční klavírní hry u nás vznikají i četná komorní seskupení, kde se mladí klavíristé mohou plně realizovat. Žáci se mohou uplatnit vedle komorní hudby i v moderních kapelách školy. Digitální piano je v dnešní době nedílnou součástí mnoha nejrůznějších hudebních seskupení. Bez něj si snad současnou populární hudbu ani nelze představit. Proto se tu vedle klasického klavírního repertoáru žáci ještě více než kdekoliv jinde dostávají do kontaktu s populárními žánry.
Dechové nástroje. Vyučujeme zobcovou flétnu, příčnou flétnu, hoboj, klarinet, saxofon, trubku a pozoun. ZUŠ nabízí půjčování hudebních nástrojů. Žáci v dechovém oddělení se mohou dále hudebně rozvíjet v několika komorních seskupeních. V rámci výuky vznikají tria a kvarteta zobcových nebo příčných fléten či klarinetů a saxofonů a další komorní dechové soubory (Kopretinky, Capriccio aj.)
Smyčcové nástroje mají nejširší praktické uplatnění. Bez jejich zastoupení se neobejde komorní, souborová a orchestrální hra různých obsazení i žánrů. Žáci hrající na housle, violu, violoncello či kontrabas mají možnost bezplatně docházet do několika smyčcových komorních souborů. ZUŠ nabízí půjčování hudebních nástrojů.
Kytara, elektrická kytara, basová kytara. Kytara nemá své místo jen v přírodě u táborových ohňů. Čím dál více se prosazuje i na koncertních pódiích. Ale zpět k táborovým ohňům. O kytarové značky Vaše dítě rozhodně nepřijde. Orientace v akordech a hmatech a osvojování si různých způsobů rytmických doprovodů písní je součástí našeho výukového plánu. Žáci se mohou uplatnit v několika komorních seskupeních školy a kytarových souborech. I na elektrickou a basovou kytaru se žáci mohou realizovat, a to v moderních kapelách (Smallpeople, Grippeds).
Sólový zpěv. Pěvecký projev je pro dítě zcela přirozený. K širšímu využití je však třeba od začátku výuky prostřednictvím cílené pěvecké techniky a hlasových cvičení zvětšovat u žáků tónový rozsah, pracovat na barvě a síle hlasu a zpřesňovat intonaci (zpívat čistě). Takovou výbavu žáci potřebují k tomu, aby mohli obsáhnout širokou škálu dostupného repertoáru, aby se dokázali dolaďovat k doprovodnému partu klavíru a aby v neposlední řadě zvládli udržet a správně zaintonovat zvolený sborový part např. v přípravném pěveckém sboru Benjamínek nebo v dalších sborech školy (Hvězdičky, Perličky, Sirény). Populární zpěv si mohou žáci vyzkoušet v našich populárních kapelách.
Bicí souprava je srdce každé populární kapely. Pro naše mladé bubeníky je kapela přirozeným lákadlem, na které jsou systematicky připravováni výukou improvizace, široké škály rytmů a přechodů použitelných v různých žánrech. Děti mají možnost hrát jak na akustické bicí soupravy, tak i na elektrické.?
Akordeon je nástroj, který díky svým mnoha zvukovým rejstříkům může směle zastoupit celý orchestr. I tady je zdokonalování v improvizaci velmi důležité. Poslední dobou se akordeon velmi úspěšně dostává na koncertní pódia. Současní skladatelé si uvědomují jeho zvukovou ojedinělost a věnovali mu mnoho vydařených skladeb.